RUSZYŁA lll EDYCJA JADOWNICKIEJ LIGI HALOWEJ!

PIERWSZE STARCIA!
W sobotę 13 grudnia 2014 r. na hali sportowej w Jadownikach zainaugurowała rozgrywki Powiatowa Liga Halowa Trampkarzy, Młodzików i Orlików. Po uroczystym otwarciu przez dyrektora PG w Jadownikach i jednocześnie prezesa MUKS "Aslan" Jadowniki pana Tomasza Wietechę zespoły rozpoczęły sportowa walkę. W meczu otwarcia trampkarzy Aslan I pokonał BTS Brzesko 5-0. W drugim spotkaniu rezerwy gospodarzy Aslan II został rozgromiony przez Sokół Borzęcin aż 10 do 1. Goście zaprezentowali bardzo dobry, szybki futsal podparty indywidualnymi umiejętnościami (Wojdak 5 goli, Nowiński 4), natomiast nasi zawodnicy poruszli się na boisku niemrawo - jak "dzieci we mgle". Konfrontacja Sokoła II z BTSem zakończyła się zwycięstwem graczy z Borzęcina (4-0). W "bratobójczym" pojedynku Aslan I - Aslan II padł wynik 8-2, choć pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się 3-2. Nasza "dwójka" w końcu się przebudziła (zegar wskazywał już 9.30) i zaczęła grać w piłkę. W kolejnych spotkaniach Sokół I gładko wygrał z BTSem (6-1), a Sokół II rozprawił się z Aslanem II (3-0). Ostatnim meczem tego dnia był arcyciekawy pojedynek Aslanu I z Sokołem I. To już drugie starcie tych zespołów w obecnym sezonie, pojedynek ligowy na trawie zakończył się remisem 4-4 (po hat tricku M. Grodnego). Na domiar złego w naszym zespole nie mógł wystapić podstawowy bramkarz E. Kotarba, który we wcześniejszym pojedynku doznał kontuzji i jego miejsce zajał zawodnik z pola - K. Serwatka. Od poczatku spotkania widać było stres w poczynaniach obydwu drużyn i szcunek dla umiejętności rywala. Nasz zespół miał lekka przewagę optyczna i to my jako pierwsi zdobyliśmy gola po pięknym strzale Matiego G. Po przerwie goście doprowadzili do wyrównania (Rogóż). Mimo straty bramki nasz zespół nadal atakował i stwarzał sytuacje, jednak brakowało celnego wykończenia lub "ostatniego" podania. Na minutę przed końcem meczu nasz trud został nagrodzony. "Katem" Sokoła okazał się... a jakże - Mateusz Grodny, który z rzutu rożnego (z duża pomoca bramkarza Sokoła) zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Po 3 meczach w kategorii trampkarzy Aslan z kompletem punktów zajmuje pierwsza lokatę.Na kolejnych miejscach znajduja się obie ekipy z Borzęcina (po 6 pkt.), a za nimi BTS i "dwójka" Aslana, którzy wciaż czekaja na zdobycie pierwszych punktów. W klasyfikacji strzelców szykuje się bardzo zacięta walka. Jak na razie prowadzi z 9 golami Wojdak (Sokół I), ale depcze mu po piętach z 7 trafieniami Grodny (Aslan I).
Podsumowujac pierwszy dzień zmagań naszych zespołów w lidze trampkarzy nie sposób się nie cieszyć. Mimo wielu mankamentów w naszej grze Aslan I w kluczowym momencie pokazał charakter i grę do końca. Również Aslan II poza pierwszym meczem zagrał całkiem dobrze (należy zaznaczyć, że kilku zawodników to rocznikowo młodziki). Jednak nie ma co popadać w euforię i samozachwyt. Wygrana z Borzęcinem jest cenna, ale już jutro do gry przystępuja 2 zespoły Okocimskiego i to będa prawdziwe sprawdziany dla naszej drużyny!
Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków już jutro (20.12) od godz. 7.30 do Jadownik na kolejne mecze ligi halowej!

Powiązana galeria: